Moje top 5 rozwiązań mieszkaniowych

 

home-1353389_1280

Dzisiaj krótko o 5 rzeczach, które znacznie ułatwiają mi życie. Wszystkie najłatwiej wdrożyć na etapie remontu, kiedy jeszcze kucie i dodatkowe kable nie stanowią problemu.

 • Oświetlenie szafki łazienkowej na czujkę ruchu

20160801_120036

To moje ulubione rozwiązanie i obecnie najbardziej przydatne. Działanie jest proste – światło zapala się automatycznie po wejściu do łazienki (u mnie akurat zapala się zanim wejdę, bo czujka umieszczona jest blisko ściany). Idealne dla osób wstających w nocy do łazienki. Światło lekko rozjaśnia łazienkę, ale nie razi w oczy. Oczywiście można wykorzystać czujkę ruchu do oświetlenie głównego, jeżeli tylko mamy na to ochotę, u nas jednak lepiej sprawdza się w przypadku szafki. Zżera mało prądu (ledy), a długość palenia się światła oraz wrażliwość czujki możemy ustawiać manualnie. Nie jest to pomysł drogi, a jeżeli zamarzy nam się zamontować je w urządzonym już mieszkaniu, są dostępne wersje bezprzewodowe.

 • Oświetlenie podłogowe na korytarzu

20160801_120158

Idealne w miejscach, w których nie ma okien lub na schodach. Nasz korytarz jest naprawdę ciemny, a że łazimy nim naprawdę często (rozdziela część sypialnianą od salonowej z kuchnią), sprawdza się idealnie. Światła są ekstremalnie energooszczędne (oczywiście ledowe + ciągną mało prądu), rozmieszczone w równych odstępach (na zdjęciu tego nie widać). Zapalamy je jak zrobi się ciemno, czasami zostawiamy na noc. Dają mało światła – akurat tyle, żeby widać było podłogę;)

 • Tunel na kable w ścianie pod telewizorem

20160801_120238

Tutaj chyba nie trzeba tłumaczyć, czemu to jest przydatne:) Jeżeli telewizor jest podwieszany, schowane kable wiele zmieniają w estetyce mieszkania. Otwór będzie oczywiście ukryty za szafką RTV. W sklepach dostępne są także przyzwoite maskownice do kabli.

 • kontakt za szafką w łazience

20160801_120105

Wiem, że brzydki, ale go nie widać:) Umieszczony jest pod zlewem w łazience. Do czego się przydaje? Można do niego podłączyć ładujące się rzeczy: depilatory, szczoteczki elektryczne, co tam mamy na stanie. Dzięki temu proces ładowania odbywa się w szafce i nie plączą nam się kable po zlewie. Dużo wygodniej w tym wypadku mieć szafkę otwieraną, my niestety mamy szuflady, ale jakoś sobie radzimy. Taki kontakt plus kabel to koszt kilku złotych, więc na etapie remontu fajnie takie rozwiązanie przemyśleć.

 • Możliwość gaszenia głównego oświetlenia w sypialni kontaktem przy łóżku

20160801_120005

Jest to naprawdę przydatny środek, nie trzeba kombinować z zapalaniem lampki, wyprawą do kontaktu głównego, powrotem do łóżka, gaszeniem lampki. Albo scenariuszem wyprawy do łóżka po ciemku, jeżeli nie mamy/nie zapaliliśmy dodatkowego oświetlenia. Wyjście to można wprowadzić za pomocą kabli na wczesnym etapie remontu lub troszkę później. Wtedy przydaje się opcja bezprzewodowa, oba kontakty po prosty przykleja się do ściany lub, jak w naszym przypadku, jeden z nich trzyma w szafce nocnej. Te rozwiązania także nie są kosztowne.

Pomysłów jest mnóstwo, ciężko ogarnąć je wszystkie. Najlepsze w nich jest to, że wcale nie oznaczają dużego wydatku, a bardzo ułatwiają życie.

Grocrafty

 • http://bluekokon.blogspot.com/ Narin Kokon

  Ostatni punkt najlepszy! 😀 Ileż to razy przeżywa się ten ból, gdy trzeba się podnieść z tego łóżka by wyłączyć główne światło… Koniec z tym!

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Dokładnie!

 • http://naszrodzinnyzakatek.blogspot.com/ Rodzinna

  🙂 w przypadku ostatniego punktu można ewentualnie zainwestować w żarówkę na pilot 🙂 który leży dajmy na to na szafeczce nocnej. Bardzo, bardzo podoba mi się pierwsza opcja w łazience. Och jaka szkoda, że nie pomyślałam o czymś takim w trakcie budowy/wykańczania domu 🙁 W prawdzie my nie mamy podświetlanego przedpokoju ale mamy punkty świetlne w ścianie przy schodach 🙂 wchodząc po nich światełka po kolei się włączają a te za nami gasną 🙂
  Pozdrawiam

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Też super opcją:) Co do opcji w łazience, to są też czujki ruchu na baterie:)

 • http://podroz-naksiezyc.blogspot.com Dola

  świetne rozwiązania! Bardzo ciekawy post!

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Dzięki, naprawdę z nich korzystam;)

 • http://receptanawyglad.blogspot.com Palefaced

  Fajny pomysł z tym oświetleniem łazienki 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Zgadzam się w 100% 😉

 • https://homesyndrome.com/ home syndrome

  Świetne rozwiązania ułatwiające życie 🙂 skorzystam z niektórych 😉 dzięki!!

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Cała przyjemność po mojej stronie;)

 • http://bookendorfina.blogspot.com Bookendorfina Izabela Pycio

  Wdrożenie takich rozwiązań wcale nie jest trudne, a tak bardzo ułatwiają życie, wystarczy tylko wszystko dokładnie przemyśleć. 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Dokładnie:) Mnie przydały się bardzo:)

 • http://www.olagosciniak.pl/ Ola Gościniak

  Małe rozwiązania, a wnoszą wiele ułatwienia i wygody do życia 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Dokładnie:)

 • http://www.notatnik-kreatywny.pl/ Klaudia Wierzchowiec

  Oświetlenie na czujke ruchu- genialne rozwiązanie, mam tak u siebie, tez polecam.

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   O, cieszę się, szkoda, że nadal tak mało osób wie o takiej możliwości:)

 • http://www.jakzdrowojesc.pl jakzdrowojesc.pl

  Jacieee, na pierwsze i ostatnie nie wpadłam, zwłaszcza czemu nie wpadłam na ostatnie!! Banalne wręcz rozwiązanie…. Czasem trzeba się zapytać: „czemu taka głupia jestem?” 😉 Wymyśliłam jeden przycisk do zamykania i otwierania wszystkich rolet zewnętrznych przy drzwiach wejściowych, mam dwa manipulatory alarmowe, kotom wycięliśmy dziurę w drzwiach z klapką, żeby można było spokojnie na kanapie leżeć zamiast wpuszczać i wypuszczać je z pomieszczenia gospodarczego, baa nawet suszarkę elektryczną na pranie kupiłam, żeby się z nim w jeden dzień uporać…. cóż, światło w sypialni będę poduszką wyłączać…

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

   Można dokupić bezprzewodową czujkę i zamontować nawet teraz:) Jesteś zadowolona z suszarki elektrycznej? Ja mam mieszane uczucia w stosunku do swojej:)

   • http://www.jakzdrowojesc.pl jakzdrowojesc.pl

    Czemu? Ja swoją kocham szczerze. Tylko trzeba pamiętać, aby pranie wyjąć i poskładać zaraz po skończonej pracy, żeby nie było pogniecione. Moja suszarka „czeka” na mnie jeszcze pół godziny, żebym zdążyła 🙂

    • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

     U mnie wszystkie krótsze programy niedosuszają, podobno trzeba wkładać mało;) Z kolei program „extra suche” trwa 4h, jeszcze się na niego nie zdecydowałam:) Niby suszarka ma pojemność 7kg, ale na większości programów napisane jest, żeby ładować maksymalnie 2kg.

     • http://www.jakzdrowojesc.pl jakzdrowojesc.pl

      Może i powinno się ładować mniej, ale ja i tak ładuję zawsze 2 pralki i ustawiam program susze do szafy. Czasem zdąży się coś niedosuszonego, wtedy rozwieszam to tradycyjnie. Ale uważam, że suszarka znacznie skraca cały proces prania, rozwieszania, czekania aż wyschnie, składania zwykle za dwa dni albo dopiero jak trzeba wyprasować przed wyjściem. U mnie zrobienie prania z całego tygodnia (2 kosze) zajmuje około 6 godzin, łącznie z włożeniem do szafy.

     • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

      A ile u Ciebie trwa ten program „do szafy”? U mnie to niedosuszanie, to były naprawdę mokre rzeczy i wszystkie musiałam rozwieszać tradycyjnie:) Muszę jeszcze dotrzeć się z tą suszarką, używałam jej tylko kilka razy:)

     • http://www.jakzdrowojesc.pl jakzdrowojesc.pl

      Zależy od wagi prania – im więcej tam upchnę, tym dłużej. Max chyba 2h

     • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

      Przepraszam, że tak wypytuję, ale jaką masz suszarkę? Bo ja ewidentnie robię z moją coś nie tak:P