5 seriali, które zaskoczyły mnie jakością

Postaram się krótko, obiecuję. Dzisiaj o tym, które seriale pozytywnie mnie zaskoczyły i pomimo tego, że nie robiłam sobie wielkich nadziei, wciągnęły mnie całkowicie.

Śmiało mogę nazwać się specjalistką od seriali. Niestety. Co poradzę, takie moje hobby. Wmawiam sobie, że przynajmniej ćwiczę angielski, oglądając bez napisów.

W dzisiejszym poście zamieszczę tytuły, które nie są aż tak popularne, jak być powinny i z ręką na sercu mogę je polecić.

 • Desperate Housewives (Gotowe na wszystko)

Zdecydowanie jest to moje największe zaskoczenie. Widziałam, że serial jest pozytywnie oceniany, ale spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Myślałam, że będzie bardziej mdły i nudny. Nic podobnego. Zaskoczył mnie od pierwszego odcinka, a resztę połknęłam bez popijania. Wątki rodzinne, zbrodnie i pełno zagadek. Do dziś wspominam go z nostalgią i szukam czegoś podobnego. I nie, Devious Maids aż tak mi się nie podoba:).

 • Belfer

Polski serial z Maciejem Stuhrem. O nim trochę w mediach mówią, ale spodziewałam się typowego serialu kryminalnego, banalnego jak wszystkie. Belfer jednak jest świeży. Ogląda się go z przyjemnością. Nie jest też przesadzony i naładowany zagadkami, jak niektóre tego typu produkcje. Polecam, bo dobre i polskie.

 • Black Mirror (Czarne Lustro)

Jeszcze go nie skończyłam, a już wywarł na mnie wielkie wrażenie. Poważnie, uważam go za arcydzieło. Może dlatego, że nie jestem specjalistą. Jest to jeden z niewielu seriali, który jest naprawdę głęboki. I mądry. Nie tylko z pozorów. Każdy odcinek jest oddzielną historią, można więc oglądać niezależnie. Po każdym z nich przez chwilę nie wiedziałam, co powiedzieć. A w moim przypadku to wyczyn, bo ja umiem gadać, byle gadać. Po Black Mirror gadać nie miałam ochoty, tak byłam wstrząśnięta. I żeby nie było, nie są to horrory, po prostu głębokie studium natury ludzkiej. Głębokie, głębokie, głębokie. Mówię tak o serialu/filmie/książce chyba pierwszy raz w życiu:)

 • Weronika Mars

Tak, wiem, że grupą docelową tego serialu są nastolatki. Niemniej jest to chyba najlepszy serial skierowany do tej grupy, jaki widziałam. Oglądałam go w liceum, potem w połowie studiów, a ostatnio ponownie. I pomimo tego, że między pierwszym moim maratonem a ostatnim minęło ponad 10 lat, nadal trzymam się swojego zdania. Serial jest dobry, fajne wątki kryminalne plus cięty i sarkastyczny humor. Kocham.

 • Eye Candy

Kolejny serial dla nastolatków, ale hej, zaskoczył mnie, więc o nim piszę. Jego bardzo dużą zaletą jest to, że powstał tylko jeden, kilkuodcinkowy sezon. Serial jest prosty, zagadka całkiem fajna, ogląda się szybko, a napięcie rośnie. Nie nudziłam się i przeleciał szybko. Trochę o hakerach, psychopatach, mordercach i zagadkach. Miodzio.

Na dziś tyle. Nie wszystkie z tych seriali wybrałabym do 10 moich ulubionych, niemniej zaskakują jakością, a poświęca im się za mało uwagi:)

Oglądaliście któryś?:)

Grocrafty

 • http://poziomkowewzgórze.pl Lunka1969

  Myślę, że „Belfer” może być dobry. Maćka S. bardzo cenię.
  Na seriale dla nastolatków mnie nie namówisz bo metryka kłamać nie może, mam już chyba inne problemy i inną wizję świata. Szczerze? Byłabym bardzej wytrwała gdyby nie długie pasma reklam, zawsze staram się nagrywać odcinek, jeśli poprzedni przypadł mi do gustu.Zazdroszczę, że masz możliwość dostosowania się do pór emisji.Ja preferuję VOD i kino. Jednak. I wiesz co? Na seans wchodzę zwykle po reklamach.

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

   Ja też już dawno nastolatką nie jestem, a te seriale bardzo mnie zaskoczyły:)

   Już od dłuższego czasu nie oglądam seriali i filmów w tv, więc reklamy widuję rzadko. Do kina też wchodzę po reklamach, ewentualnie trochę wcześniej, żeby zobaczyć trailery innych filmów:)

 • http://lady-flower123.blogspot.com/ Jolanta Flower

  „Gotowe na wszystko” oglądałam kiedyś, a chętnie bym się wzięła za oglądanie „Belfra”. 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

   Do dzieła!;)

 • http://www.halmanowa.pl halmanowa

  Z tych pięciu oglądałam Belfra, który mnie także pozytywnie zaskoczył. Muszę przyznać, że do tej pory mało który polski serial mi się podobał. Z wyjątkiem Zbrodni na AXN. Belfer ma bardzo ciekawą fabułę i wątki poboczne, a do tego niezwykle rozbudowane i problematyczne tło społeczne. Jestem dumna, że wreszcie powstał taki dobry polski serial 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

   Ja też jestem z Belfra bardzo dumna:) Nie jest to najlepszy serial jaki znam, ale naprawdę wciąga i nie nudzi;)

   • http://www.halmanowa.pl halmanowa

    Najlepszy nie jest, to prawda, ale na poziomie 🙂 I tak, jak napisałaś – nie nudzi i wciąga, a to też jest niezwykle ważne!

 • http://wyszimpluj.pl/ Wyszimpluj

  Ja właśnie jestem bardzo ciekawa tego „Belfra” Słyszałam i czytałam już wiele pozytywnych recenzji, więc pora za niego się zabrać 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty.pl

   Najlepiej nie nastawiać się nie wiadomo na co, wtedy możesz się zawieść:) Serial jest naprawdę przyzwoity i bardzo fajnie się ogląda:)