DIY – krem BB

glO kremach BB słyszała już chyba każda z nas. Oryginalne, azjatyckie, poza kryciem pielęgnują także cerę i zapewniają naturalny wygląd. Niestety dostępne w polskich sklepach kremy BB to zazwyczaj lekkie podkłady barwiące na pomarańczowo.

Jak szybko zrobić krem BB w domu? Wystarczy zmieszać ze sobą kilka kosmetyków, które już posiadamy. Ilość i rodzaj składników zależy tylko od nas.

Skąd wziął się w mojej głowie pomysł na zrobienie kremu BB? Dostałam w prezencie za ciemny podkład, więc zmieszałam go z kremem do twarzy. Szperając w internecie zaczęłam szukać informacji, co jeszcze mogę do takiego miksu dodać.

ob1

Informacje znalazłam, wykorzystałam, jestem zadowolona. Mój krem BB długo się trzyma, jest lekki, nie widać go na twarzy, nawilża, rozświetla, nie wymaga przypudrowania. Efekt po nim jest niemalże idealny.

Oto, z czego tworzę mój krem BB:

  • krem do twarzy (Babydream);
  • podkład (Maybelline Affinitone);
  • baza (rozświetlające z Yves Rocher);
  • rozświetlacz (Technic High Light).

Można również dodać odrobinę pudru sypkiego.

Składniki dodaję na oko i mieszam palcem/wykałaczką/trzonkiem łyżeczki. Mój pierwszy krem BB zrobiłam w pojemniku na soczewki, teraz służy mi do tego celu pojemnik po próbce masła z The Body Shop. Można kombinować ze składnikami i dać np. tylko krem i podkład, zrezygnować z rozświetlaczu lub dodać bazę matującą, kroplę gliceryny, trochę żelu aloesowego.

ob2

Taki krem BB jest idealnym sposobem na zużycie nie do końca pasujących nam kosmetyków (za ciemnego podkładu, niesprawdzającej się bazy, słabo nawilżającego kremu). Dzięki dodatkowi bazy krem BB trzyma się bardzo długo. Składniki możemy mieszać bezpośrednio na dłoni, przed użyciem, ale zajmuje to trochę czasu.

Polecam wypróbowanie na własnej skórze, z własnymi kosmetykami.

ob3

 

Grocrafty