Gadżety do smartfona – jakie mam i czy ich używam

iphone-518101_1920Nigdy nie uważałam się za osobę lubiącą gadżety. Od czasu do czasu zdarza mi się jednak kupić coś, co niestety zalicza się do tej kategorii. W ostatnim czasie nabyłam 3 ciekawe „dodatki” do smartfona, o których opinią chciałabym się podzielić.

Pierwszym z nich jest statyw do telefonu. Brzmi dosyć absurdalnie, zdaję sobie z tego sprawę. Mam problem ze zrobieniem ładnych zdjęć telefonem, więc pomyślałam, że mi się przyda. Przydał się. Jego wyjątkowo atrakcyjny wygląd jest tylko dodatkiem. Statyw eliminuje wszelkie poruszenia podczas robienia zdjęć i pozwala uchwycić idealną ostrość. Kosztował ok. 20 zł w Auchan, więc nie jest to duży wydatek. Na szczęście stosunkowo często z niego korzystam, więc na razie nie żałuję zakupu.

IMG_7389

Drugą ciekawą rzeczą jest nakładka na smarfonowski aparat wywołująca efekt „rybiego oka”. Nie do końca jeszcze wiem czy był to dobry zakup. Ciekawy gadżet na pewno, tylko czy przyda się w życiu? Na pewno motywuje mnie do robienia większej ilości zdjęć. W końcu nie mogę pozwolić, żeby te 20 zł (znowu Auchan) się zmarnowało. Nie podjęłam jeszcze decyzji, czy „rybie oko” ulepsza zdjęcia, czy może je psuje. Czy może nie ma żadnej różnicy.

IMG_7385

Trzecim gadżetem, tym razem zupełnie nieudanym, jest metalowa obudowa. Urzekła mnie wyglądem. Zapomniałam, że to nie wszystko. Chwila słabości okazała się błędem. Na szczęście dorwałam ją na allegro za ok. 10 zł, więc portfel nie płacze.

IMG_7390Początkowo byłam z niej ogromnie zadowolona. Nadawała telefonowi bardzo elegancki wygląd, a chropowata powierzchnia ułatwiała manewrowanie nim. Po jakimś czasie zauważyłam, że telefon szybciej się rozładowuje. Myślałam, że winę ponosi jego wiek. Wiadomo, starzeje się, coś w końcu musi się popsuć. W pewnym momencie nie mogłam nawet przez niego rozmawiać, tak szybko się nagrzewał. Dodałam 2 do 2 i stwierdziłam, że zaryzykuję zdjęcie obudowy. Okazało się, że to własnie przez nią bateria rozładowywała się o jeden dzień szybciej. Zdecydowanie bardziej polecam obudowy silikonowe. Z podkulonym ogonem wróciłam do swojej.

IMG_7391

Nadal gadżety do telefonów kuszą mnie swoim blaskiem, staram się jednak powstrzymywać od ich zakupu. Następnym razem na pewno zastanowię się kilka razy, zanim zamarzę o jakimś nowym dodatku:)

 

Grocrafty