Mniej znaczy więcej, czyli prosty sposób na ładną cerę.

www

Większość dziewczyn przechodzi w życiu okres ciągłego smarowania się różnymi specyfikami w oczekiwaniu na piękną skórę twarzy. Tylko nieliczni nie używają kremów czy olejków. To właśnie te osoby zazwyczaj mogą pochwalić się znacznie zdrowszą cerą. Niestety mało kto jest w stanie wyciągnąć z tego wnioski i samemu odstawić smarowidła.

Wydaje nam się, że jeżeli od razu po umyciu twarzy nie nawilżymy jej, to się wysuszy, zgnije i odpadnie. Wszystko jednak jest kwestią przyzwyczajenia. Nie namawiam oczywiście do zupełnego ostawienia kosmetyków, jednak mały odwyk od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi.

Optymalnie byłoby raz w tygodniu przez 24 godziny nie używać kosmetyków do twarzy. Najlepiej wieczorem przed snem umyć ją łagodnym żelem i nic już nie nakładać. Oczywiście odstawiamy także kolorowe kosmetyki do twarzy. Jeżeli taki dzień wypadnie nam w środku tygodnia, to możemy umalować oczy i usta, pozwoli to zachować pozory, że mamy pełen makijaż.

Pierwszy raz z takim sposobem spotkałam się na blogu Aliny Rose oraz Azjatyckiego Cukru.

Swoje doświadczenia z odstawieniem kremów opisały dziennikarki:

Artykuł 1. 

Artykuł 2.

Pomijając wątpliwą jakość artykułów, sam przekaz jest obiecujący.

Podczas dłuższego okresu bez nawilżania twarzy (powyżej 24h) dobrze jest używać kremu pod oczy, tam skóra szybko wiotczeje i mogą pojawić się zmarszczki.

Bardzo dobrze na cerę działa także kilkudniowe odstawienie makijażu. Jeżeli nie czujemy się komfortowo z „gołą” twarzą, to możemy taki proces przeprowadzać stopniowo: przez kilka dni nie malować oczu (a np. nakładać tylko odżywkę do rzęs), potem przez kilka dni nie malować twarzy, a następnie przez jakiś czas nie malować ust. W wakacje lub podczas choroby można zrobić sobie dłuższą przerwę.

Sami musimy dobrać odpowiedni dla naszej cery czas i sposób przeprowadzenia odwyku. Nie dla wszystkich złotym środkiem będzie to samo.

Trzeba oczywiście pamiętać o nawadnianiu od środka (przyznaję bez bicia, że sama często to zaniedbuję). Należy pić dużo wody, pomocne będzie także łykanie kapsułek z olejem z wiesiołka lub innym.

Mimo wszystko polecam do wypróbowania, można zdziwić się, jak dobrze nasza cera wygląda, gdy jej niepotrzebnie nie dotykamy i nie nakładamy zbędnej chemii.

 

Grocrafty