Mycie twarzy – mój sposób na dobre oczyszczenie

wwwSposobów na mycie twarzy jest tyle, co ludzi. Jakie mogę polecić i co sprawdziło się u mnie?

Uważam, że większość z nas wynosi metodę mycia twarzy z rodzinnego domu. U mnie zawsze zmywało się makijaż najzwyklejszym mydłem lub żelem do kąpieli. Co stało blisko, po to się sięgało. Cera mojej mamy jest idealna, więc ten sposób doskonale się u niej sprawdza. Nie wszyscy jednak mają to szczęście.

Należę do osób, które nie umieją zmywać makijażu mleczkiem lub płynem micelarnym (przyzwyczajenia z domu). Tak czy inaczej, musiałabym następnie umyć twarz wodą z dodatkiem jakiegoś żelu lub mydła, żeby czuć się czysto. Z czystego lenistwa więc jest mi łatwiej użyć do demakijażu środków, które nie wymagają wacika.

wwwww

  • Numerem jeden jest Uniwersalny Żel do Mycia Babydream, dostępny w Rossmannie (obecnie cena podskoczyła do 13zł/500ml – link do produktu). Naprawdę doskonale usuwa nawet najcięższy makijaż, zarówno twarzy jak i oczu. Wystarcza jedna pompka produktu, nic nie piecze, pieni się bardzo dobrze i jest bardzo wydajny. Zużyłam już kilka butelek i nadal jestem tak samo nim zachwycona.
  • Drugim ulubionym produktem jest Balsam do Kąpieli dla Mam Babydream fur Mama, właśnie wycofany z Rossmana, nad czym ogromnie ubolewam (link do produktu, obecnie zastąpiono go żelem, który ma równie przyjemny skład, więc efekty powinny być podobne). Balsam miał wspaniałą, kremowa konsystencję, używałam go do mycia ciała, do robienia piany w wannie, do mycia włosów, twarzy, rąk, wszystkiego. Wspaniale nawilżał, cera po nim nie wymagała użyciu kremu. Jak tylko wykończę mój obecny żel, kupię jego nową wersję, zwłaszcza, że obecnie jest tańsza niż Uniwersalny Żel Babydream (który jeszcze niedawno kosztował niecałe 9 zł).
  • Kolejnym dobrym produktem do mycia twarzy jest Żel do Mycia Ciała i Włosów dla Dzieci Ziajka firmy Ziaja, dostępny w większości drogerii oraz supermarketów (kosztuje około 7zł, link do produktu). Produkt ten pierwotnie kupiłam do mycia włosów. Jest przyzwoity, zwłaszcza w przypadku wrażliwych cer. Makijaż twarzy także zmywa dobrze, czasami mam problem ze zmyciem makijażu oczu (dlatego często najpierw nakładam na oczy odrobinę olejku – opis poniżej). Pieni się raczej średnio, więc jest odrobinę mniej przyjemny w użytkowaniu niż pozostałe wymienione przeze mnie produkty.
  • Zdarza mi się także zmywać twarz olejami. Najbardziej delikatny jest kokosowy, używam też oliwy z oliwek (czasem z dodatkiem oleju rycynowego), a nawet gotowych olejków do ciała firmy Alterra (obecnie mam ten: link). Próbowałam stosować tradycyjne mycie olejami (czyli po nałożeniu na suchą twarz i dokładnym wmasowaniu oleju położyć na kilkadziesiąt sekund na twarz ręcznik zamoczony w ciepłej wodzie, a następnie wytrzeć nim pozostałości po oleju), ale nie mogłam domyć ręcznika i bałam się, że bardziej sobie tym zaszkodzę niż pomogę. Moje lenistwo wygrywa w tym przypadku. Obecnie nakładam na twarz olej, masuję, a następnie używam mydła (oliwkowego, szarego, z dodatkiem czerwonej glinki lub węglowe, generalnie każde w miarę naturalne) lub wyżej wymienionych żeli, którymi zmywam jego pozostałości.
  • Mydła – obecnie używam mydła węglowego Tuli (dostępne w mydlarniach i w internecie, link do KWC, polecam kupić mniejsze, bo jest bardzo wydajne, a kosztuje ok. 3zł). Bardzo dobrze oczyszcza, zmniejsza i oczyszcza pory, zostawia skórę nieskazitelnie czystą i ukojoną. Może trochę piec w oczy, nie zmywa też w 100% makijażu oka, dlatego nakładam w te okolice najpierw olej lub inny żel, a następnie poprawiam mydłem, myjąc całą twarz. Wcześniej używałam także mydła Tuli z dodatkiem czerwonej glinki (link do KWC). Było dobre, ale nie tak jak węglowe. Dostępnych jest także wiele mydeł z dodatkiem zielonej glinki lub borowinowych, które dostaniemy np. w Tesco za kilka zł.

Nadal zdarza mi się zmyć makijaż zwykłym żelem do kąpieli. Z racji tego, że używam z miarę naturalnych, nie szkodzą mi zbytnio przy jednorazowych zdradach. Jeżeli jesteście fankami mleczek do demakijażu lub płynów micelarnych, ale szukacie czegoś delikatnego do zmycia pozostałości po nich, wyżej wymienione produktu także doskonale się sprawdzą.

 

Grocrafty