Obfite olejowanie włosów przed myciem

wwwOstatnio znajomi uświadomili mi, że nie wszyscy ludzie na świecie wiedzą o możliwości odżywiania włosów przed myciem. Część z nich przyzwyczajona jest do schematu „sam szampon” lub „szampon i czasami odżywka do spłukiwania”. Włosomaniaczkom pewnie trudno w to uwierzyć, ale takich osób jest naprawdę dużo. Ostatnio trafiam na nie naprawdę często. Z tego też powodu tym razem włosy przed myciem odżywiłam dosyć obficie. Chciałam też podkreślić, że w przypadku olejowania, słowo „obficie” dla każdego może mieć inne znaczenie. Dla niektórych może to być łyżka, dla niektórych garnek.

Czego użyłam? Oleju awokado oraz odżywki Balea Mango i Aloes. Mieszankę trzymałam na głowie 2 godziny. Często zamiast tych produktów używam oleju lnianego/oliwy z oliwek/jakiegokolwiek innego olejku do włosów i mieszam go z dowolną maską, którą akurat chcę zużyć. Odżywkę Balea lubię za śliczny zapach i niską cenę, ale nie zamierzam jechać po nią specjalnie za granicę, więc opakowanie kończę z lekkim smutkiem.

w2

Po wymieszaniu oleju z odżywką dużo łatwiej jest go zmyć z włosów, nie są one obciążone, za to sprawiają wrażenie nawilżonych i nie puszą się.

Wyjątkowo tym razem dałam więcej oleju niż zwykle (ponad łyżkę zamiast połowy łyżeczki). Normalnie używam mniejszej ilości, wmasowuję ją w dłonie i wgniatam we włosy. Dzięki temu mogę olejować je między myciami, bo taka ilość ładnie się wchłania.

Mieszankę zmyłam szamponem z Yves Rocher do włosów suchych i na koniec nałożyłam jeszcze trochę odżywki Balea.

Jak włosy poradziły sobie z nadmiarem dobroci z awokado? Wydaje się, że dobrze. Wyglądają jak zwykle, są miękkie i lekko puszyste. Być może dodatek odżywki sprawił, że nie zmieniły się w smutne, oleiste strąki.

Spotkałam się z kilkoma opiniami, że osobie X olejowanie nie służy. Przy niedzieli przypominam, że nie tylko rodzaj oleju, ale także jego ilość jest kluczowa. Polecam każdemu dobrze poznać swoje włosy i ich potrzeby. Moje najlepiej tolerują płaską łyżeczkę:)

 

Grocrafty

 • http://lustlure.blogspot.com/ Daria Janaszek

  Prześliczne włosy! 🙂

  • Grocrafty

   Dziękuję!:)

 • pretty-amazement.blogspot.com

  Piękne włosy 🙂 Ja z balea nic nie miałam, ale olej z avokado moje włosy lubią. 🙂

  • Grocrafty

   Dziękuję:) Mnie przypadkiem zdarzyło się kiedyś zajść do Drogerii DM, kosmetyki fajne, dla mnie porównywalne do Alterry:)