Podrażnienia po goleniu – co robić?

Copy of ConnectionPodrażnienia po goleniu to temat bardzo na czasie. Wiadomo, lato, wakacje, chciałoby się odsłonić trochę skóry. Co jednak zrobić, jeżeli musimy wybierać między gładkością a brakiem podrażnień? Istnieje kilka sposobów na walkę z czerwonymi kropkami (i kreskami). Jakie sprawdziły się u mnie?

  1. Zakup elektrycznej maszynki do golenia: więcej info. Po miesiącu używania potwierdzam jej skuteczność w tym zakresie. Przez to, że ucina włosy, a nie goli ich, ostrza nie mają kontaktu ze skórą.
  2. Drugim hitem w moim przypadku okazał się puder Babydream (link). Bezpośrednio po depilacji nanoszę go na osuszoną ręcznikiem skórę. Pyli niesamowicie, bieli, daje wyjątkowy efekt cementu, ale podrażnienia nawet nie mają odwagi się pojawić. Stosuję go po każdej depilacji zwykłą maszynką i niejeden raz uratował mi życie.
  3. Kremy z mocznikiem. Najbardziej popularny jest Pilarix (20% mocznika, właściwości złuszczające – opinie). Można jednak na początek zadowolić się np. tańszym balsamem Isany (5,5% mocznika, właściwości nawilżające – opinie). Istnieje również opcja dla zaawansowanych – kupno mocznika w proszku i mieszanie go ze zwykłym balsamem.
  4. Ałun (opinie). Znakomicie odkaża, jednak łatwiej stosować go, gdy mamy pojedyncze podrażnienia. Potraktowanie nim całej nogi może zająć wieczność.
  5. Tribactic (link) lub inny spray odkażający. Najlepiej od czasu do czasu spryskiwać nim maszynkę do golenia. Próbowałam używać go także na skórę po goleniu (podobny popularny sposób), ale podrażniał mnie niesamowicie
  6. Warto także wykonywać regularne peelingi (tylko nie bezpośrednio po depilacji). Złuszczona skóra to szczęśliwa skóra (byle nie do przesady).
  7. Pamiętajmy także, że dobra maszynka i nawilżający żel to podstawa. U mnie najlepiej sprawdzają się żele pod prysznic Dove, bo zostawiają taką specyficzną powłoczkę. Do całego ciała ich nie używam, bo ta zostająca warstwa bardzo mi przeszkadza, jednak podczas golenia sprawdza się rewelacyjnie.

Pozdrawiam i życzę gładkich wakacji bez podrażnień.

 

Grocrafty