Sucha skóra głowy – jak sobie z nią radzić?

Nie wszyscy wiedzą, że skórę głowy także trzeba nawilżać. Mamy tendencję do stosowania mocnych środków oczyszczających, zapominamy jednak, że mocno przesuszają one skalp. Sama kiedyś uważałam, że mam problemy z łupieżem, jednak przyczyną problemu okazała się właśnie sucha skóra głowy.

Jeżeli problemy ze skórą głowy są poważne, powinniśmy udać się do gabinetu trychologicznego. Średnio wizyta w takim gabinecie (czasami łącznie z drobnym zabiegiem) kosztuje od 40 do 80 złotych. Trycholog dokładnie oceni stan naszej skóry i dobierze do niej odpowiednią pielęgnację.

www22

(Dzięki A. za użyczenie przedziałka:))

Wybranie się do specjalisty to jednak dla większości poważny i trudny krok, dlatego z problemami możemy radzić sobie także w domu.

  • Warto od czasu do czasu zafundować skórze głowy peeling cukrowy. Jego wykonanie jest banalnie proste, mieszamy dwie łyżki szamponu z dwoma łyżkami cukru. I tyle! Oczywiście trzeba jeszcze taką mieszankę nałożyć na głowę. Początkowo może się to wydawać bardzo trudne, w końcu jak wymasować samą skórę głowy nie marnując mieszanki na włosach, po czasie jednak dochodzi się do wprawy. Peeling taki dobrze wykonywać według potrzeb, przykładowo co dwa tygodnie.
  • U mnie bardzo dobrze sprawdza się nakładanie na skórę głowy maski przed myciem, na minimum 20 minut (owijam głowę czepkiem i ręcznikiem). Najchętniej do tego celu używam masek Kallosa – łatwo się zmywają i nie przyspieszają przetłuszczania. Na początku miałam duże opory przed nakładaniem czegokolwiek na skalp, jednak po kilku próbach przywykłam do tego sposobu.
  • Na skórę głowy można także nakładać olej. Co prawda nałożenie go na przetłuszczona skórę głowy może spowodować wypadanie włosów, musimy więc spróbować czy nam ten sposób nie zaszkodzi. W moim przypadku nakładanie oleju kokosowego na 20 minut przynosiło bardzo dobre rezultaty.
  • Bardzo dobrze skórę głowy nawilża także aloesowy żel firmy Gorvita, o którym pisałam tutaj. Nałożyć go można na kilkanaście minut przed myciem, a następnie normalnie umyć szamponem i nałożyć odżywkę. Skóra głowy jest po nim ukojona, a wszelkie swędzenie ustępuje.

Nawilżona skóra głowy także wolniej się przetłuszcza. Zachęcam do wypróbowania. : )

 

Grocrafty