Tajemnicze podziemia hipermarketu

shopping-cart-1275480_1280

Dzisiaj wpis trochę niezasługujący na znalezienie się w kategorii „Życiowo”, ale nie posiadam (jeszcze) zakładki „O ch*j chodzi”, więc trzeba to przełknąć. Przy okazji pozdrawiam Jana z bloga StayFly, który ostatnio ochrzaniał ludzi za cenzurowanie przekleństw. Niestety jeszcze nie doszłam do takiego etapu, gdzie umiem przekląć w pierwszym akapicie, który widoczny jest w wyszukiwarkach. Sorry.

Krótka dygresja – tak, mówi się „kląć” nie „klnąć” (wyjaśnienie). Nie, nie zawsze używam poprawnej formy.

Dzisiaj o historii, która od kilku miesięcy nieprzerwanie mnie zadziwia. Będzie wpis z cyklu „żalenie się na dziwne zachowaniu ludzi”. Dobra, przechodzę do rzeczy. W mojej okolicy jest pewien hipermarket, zagraniczny oczywiście, znany chyba wszystkich Polakom. Hipermarket ten posiada parking podziemny. Niby nic w tym dziwnego, ale zaobserwowałam tam nietypowe (moim zdaniem) zachowania, którymi chcę się podzielić z innymi. Upewnijcie mnie, że jestem chociaż trochę normalna.

Otóż parking ten jest miejsce dziwnych spotkań późnowieczornych. Zazwyczaj bywam w tym sklepie w godzinach 21-23. Pamiętam pierwszy wypad. Był weekend, więc tłumy w sklepach całodobowych nikogo nie dziwią. Alkohol sam się nie upędzi (no, w większości przypadków sam się nie upędzi). Na parkingu nie dziwił jednak tłum samochodów, a tłum ludzi. Na samym jego środku, między samochodami, zebrała się grupa kilkudziesięciu osób. Wyglądali, jakby pojawili się na umówione spotkanie. Wyglądali, jakby wszyscy się znali. Wyglądali… dziwnie. Ale ok, imprezy są różne.

Sytuacja ta jednak powtarza się za każdym razem, gdy tam jestem. Nawet w środku tygodnia. Stojący w jednym miejscu ludzie. Nie, nie wymyśliłam ich sobie, poza mną też ktoś ich widzi. Za nic nie mogę tego rozkminić. Może ktoś pomoże? Wątpię, żeby spotkanie było przypadkowe. W końcu ile razy przez przypadek zaparkowaliście obok kilkunastu znajomych osób? Odrzucam także opcję, że po prostu w Warszawie wszyscy się znają. Znam sporo osób, a na zakupach wpadłam na kogoś znajomego może ze dwa razy. Może mieszkańcy są tacy przyjaźni, że zawsze zagadują „sąsiada”? No nie, raczej nie. Parking nie jest na tyle atrakcyjny, żeby umawiać się tam na spotkania, lepsza ławka pod blokiem. Taka duża, żeby pomieściła tylu ludzi. Za każdym razem, jak ich widzę, mówię „O chuj chodzi”. Teraz bez cenzury.

Kiedyś chyba podejdę do nich i zapytam, czy ja też mogę wstąpić do Gwiezdnej Brygady. Może uzyskam odpowiedź.

Czy ktoś mi wyjaśni moje małe prywatne X-Files?:)

Grocrafty

 • http://www.henri-and-her-hair.blogspot.com/ Henrietta

  Jestem zaintrygowana.
  Oni nie spotykają się tam na imprezę, jak na plaży nad morzem, albo w parku. Prawda? Prawda?! Nie wybierają świadomie spędzenia czasu i stworzenia sytuacji społecznej (umówione spotkanie towarzyskie, przypadek odrzucamy, racja) na parkingu podziemnym…?

  Jak do nich podejdziesz i zapytasz o ch*j chodzi, to daj znać co powiedzą. Że na zewnątrz pada i wieje a oni potrzebują przestrzeni do imprezy? Że muszą tu być długo i stale bo padają stężenie spalin w parkingach podziemnych?

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Dokładnie moje myśli:P

 • http://www.blogierka.pl/ Blogierka

  Ja bym podeszła i zapytała, ale ja to ja 😉

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Trochę się boję, że to jakaś agresywna sekta:P

   • http://www.blogierka.pl/ Blogierka

    hehe, to nie badz sama 🙂

 • http://czasglammam.pl GlamMam

  Może jadą na drift, albo wyścigi i tam mają punkt zborny? Za mało danych, by móc coś wywnioskować (^_-)

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Chciałabym mieć więcej danych;)

 • http://www.rosaline.com.pl/ Rosaline

  Pewnie robią różne biznesy, zapytaj następnym razem, może coś Ci sprzedadzą. 😉

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Strach pomyśleć:P

 • http://www.harrold.com.pl Harrold

  może to swingersi na wyjazdowym spotkaniu 🙂 a tak wogóle to super blog i fajnie pisany, ciesze się że na niego trafiłem 🙂 Zapraszam także do siebie 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   Dziękuję:)

 • http://lepszapracalepszezycie.pl Maciej

  Moze to jakis polski Fight Club sie tworzy 🙂

  • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

   To by było dobre!