Wybielanie zębów węglem – o co chodzi?

www

Jak wybielić zęby domowym sposobem? Pomóc nam w tym może zwykły węgiel leczniczy. O metodzie tej pierwszy raz przeczytałam tutaj. Z racji tego, że lubię próbować nowych, dziwnych rzeczy, ta także nie mogła mnie ominąć. Zwłaszcza, że składniki większość z nas ma w domu, a nawet jak nie, to są one bardzo łatwo dostępne.

Jak nałożyć węgiel na zęby? Kruszymy dwie tabletki węgla (jeśli mamy kapsułki, to wysypujemy zawartość) i dodajemy do tego łyżeczkę oleju, mieszamy. Najlepiej, gdy będzie to olej kokosowy, bo jest najlepszy w smaku, ja natomiast używałam rzepakowego lub słonecznikowego, bo taki akurat miałam pod ręką. Następnie nakładamy powstałą pastę na szczoteczkę do zębów i masujemy lekko zęby i dziąsła. Jak dokładnie rozprowadzimy mieszankę, trzymamy ją jeszcze przez 2-3 minuty (polecam zamknąć usta). Następnie wypluwamy, płuczemy wszystko, co ubrudziliśmy (łącznie z zębami). Jeżeli mamy problem z ich domyciem, można umyć je zwykłą pastą, chociaż generalnie węgiel bardzo łatwo schodzi. Nie ma potrzeby przeznaczania na ten cel oddzielnej szczoteczki, po jej wypłukaniu nie ma na niej żadnych śladów naszej czarnej zabawy.

Jakie są rezultaty? Przede wszystkim węgiel doskonale usuwa osady nadbudowane na zębach. Jest dla nich łagodny i nie zawiera żadnej chemii. Polecam stosowanie raz w tygodniu. Nie wybieli nam on oczywiście kości i nie sprawi, że zęby z natury żółte nagle zaczną razić w oczy, jednak efekt po jego użyciu jest bardzo fajny, a i wypróbowanie nie jest zbyt pracochłonne. ;]

 

Grocrafty

  • http://marciik.pl/ Marciik

    O tej metodzie słyszałam już dawno, ale osobiście nie mam odwagi wypróbować 😀

    • http://grocrafty.pl/ Grocrafty

      Polecam!:)